Monthly Archive for Eylül, 2008

iPhone 3G Sonunda Türkiye’de de Satılmaya Başlandı

Geldi, gelecek, çok yakında derken iPhone 3G Türkiye’de bugün itibariyle satılmaya başlandı. iPhone 3G sahibi olmak için  iki seçeneğiniz var: Turkcell ve Vodafone. İki firmanında farklı avantaj paketleri mevcut. iPhone 3G’nin ise farklı iki modeli mevcut: Beyaz 8GB ve Siyah 16GB. İki model arasında özellik olarak hafıza kapasitesi dışında hiçbir farklılık yok.

Continue reading ‘iPhone 3G Sonunda Türkiye’de de Satılmaya Başlandı’

iPhone için Kopyala Yapıştır Programı

GömerciN’in yayınladığı CopierciN isimli program iPhone’unuza kopyala yapıştır özelliği kazandırıyor. Bu program ile SMS,  Eposta, Notlar gibi programlardan istediğiniz kısımları kopyalayıp, birbirlerine yapıştırabiliyorsunuz.

Diğer bir değişle herhangi bir kısa mesajın tamamını veya istediğiniz bir kısmını eposta ile kolayca yollamak mümkün. Kaydedilmiş notlarınızı epostanın yanı sıra sms ile de bu programı kullanarak gönderebileceksiniz.

Bunun dışında sistemdeki herhangi bir dosyayı açıp istediğiniz kısımlarını da kopyalayabiliyorsunuz. Daha sonra nereye yapıştıracağınız ise size kalmış. Programı yüklemek ve daha fazla bilgi almak için: CopierciN

iTrapped: iPhone’a Hapsolmuş İnsanlar

iPhone içine hapsolmuş insanlar

iPhone içine hapsolmuş insanlar

iPhone içine sıkışıp kalmış insanlar :) Bu orjinal fikrin sahibi stillframe adlı flickr kullanıcısı. Konseptin adı da iTrapped.  Şu an da yapım aşamasında olsa bile bunun için bir site bile kurulmuş durumda (itrapped.com).

Benzer resimlere ulaşmak için flickr’da itrapped etiketini aratabilirsiniz.

iPhone Duvar Kağıtları

iPhone, iPhone 3g ve iPod Touch için hazırladığım 8 adet duvar kağıdı:

Resimler www.vladstudio.com adresinden alınmıştır.

iPhone 3G için Ekran Koruyucu Film

iPhone ekranı her ne kadar çizilmelere karşı dayanıklı olsa da, telefonunuzu sert bir zemine düşürmeniz ekranda çiziklere neden olabiliyor. Apple dükkanlarında satılan Power Support firmasının ekran koruyucu filmi telefonunuzun ekranını çizilmelere karşı korurken, ekran parlaklılığından ve canlılığının ödün vermiyor. Ayrıca ekranınızın parmak izi olması ve kirlenmesi problemlerini de ortadan kaldırıyor. Diğer bir özelliği de ekran yansımalarını oldukça azaltması.

Kendim bir süre bu ekran koruyucu filmden kullandım. Piyasada satılan diğer ucuz ekran koruyucu filmlere göre kalitesi oldukça yüksek. Filmi uygularken kabarcık sorunu yaşamıyorsunuz. Filmi uygulamak ve çıkarmak son derece kolay. Üzerinde kesinlikle yapışkan bir madde yok. Kirlendiği zaman çıkartıp su ve sabunla çok rahat temizleyebiliyorsunuz. Kuruduğu zaman eski yapışkan özelliğini geri kazanıyor.

Power Support Ekran Koruyucu

Power Support iPhone 3G Ekran Koruyucu

Ürünün Amerika satış fiyatı 15$. Paketin içinden iki tane film çıkıyor. iPhone ve iPhone 3G için modelleri mevcut.